Po tym jak Ripple exec zadeklaruje maksymalizm Bitcoin’a ‚over,‘ wzrosty cen XRP

„Myślę, że dni, w których ludzie wierzyli, że będzie tylko Bitcoin, chyba się skończyły“, powiedział Asheesh Birla.

Dyrektor generalny RippleNet Asheesh Birla nazwał Bitcoin

W podcaście dla Lend Academy nagrał 5 listopada, dyrektor generalny RippleNet Asheesh Birla nazwał Bitcoin (BTC) „całkiem innowacyjną alternatywą dla złota“, ale dodał, że rok 2020 pokazał, że w kryptońskiej przestrzeni jest miejsce na wiele żetonów.

Birla powiedział, że jego zdaniem Bitcoin Profit nie „poszedł na łatwiznę“, a ponieważ różne projekty mają różne przypadki użycia, przewaga monety nie jest już pewna:

„Myślę, że dni, w których ludzie wierzyli, że będzie tylko Bitcoin, już minęły“. Myślę, że jest jasne, że będzie dużo cyfrowych aktywów i będzie dużo więcej tradycyjnych aktywów, które będą symbolizowane jako cyfrowe“.

RippleNet GM skomentował to, gdy cena XRP wynosiła około $0,25. Od tego czasu wzrosła ona trzykrotnie, gwałtownie do 0,92 dolarów w zeszłym tygodniu przed upadkiem 30% na szerszym rynku.

Pomimo braku ruchu w XRP w tym czasie

Pomimo braku ruchu w XRP w tym czasie, Birla dodał, że czuł się bullish nad przestrzeni krypto wracając „czerwony gorąco ponownie“ po katastrofie 2018.

„Nie widzę, by tradycyjni inwestorzy venture capital byli tak zainteresowani, jak w 2017 roku“, powiedział. „Ale w mojej głowie nie mogłem być szczęśliwszy, jeśli chodzi o innowacje w przestrzeni.“

Zarówno współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, jak i dyrektor generalny Brad Garlinghouse wyrazili ostatnio frustrację z powodu braku jasności regulacyjnej dla Ripple w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym miesiącu, dyrektor generalny SBI Holdings i członek zarządu Ripple, Yoshitaka Kitao, powiedział, że płatności oparte na łańcuchu blokowym mogą rozważać przeniesienie swojej siedziby do Japonii. Larsen uważa, że władze Stanów Zjednoczonych mają politykę „regulacji poprzez egzekwowanie“ i są „żałośnie opóźnione“ w przygotowaniach do opartej na kryptokurandzie następnej generacji globalnego systemu finansowego.

W momencie publikacji, cena XRP wynosi 0,61 dolarów, po spadku o 3% w ciągu ostatnich 24 godzin.